F.B.M. Dachówka Antyczna Appenino


Cena do uzgodnienia

FBM dachówka Antyczna -www.dachyrustykalne.pl
FBM, FORNACI BRIZIARELLI Marsciano to jedna z najważniejszych włoskich firm z branży budowlanej. Firma FBM działa na rynku materiałów ceramicznych już od ponad wieku i zawsze jako producent była o krok dalej w rozwoju technologicznym niż konkurencja wychodząc naprzeciw zmianom zachodzącym na rynku oraz w architekturze.
Dziś dzięki wiedzy, doświadczeniu i wykorzystywaniu najnowocześniejszych maszyn i piecy w Europie FBM wytwarza dachówki o najwyższej jakości.
Dachówka Antyczna, doskonale zastępuje na wszelkich obiektach dachówkę mnich – mniszka, zatem idealnie nadaje się do renowacji obiektów zabytkowych, co potwierdzają konserwatorzy zabytków z największych i najstarszych miast Polski.
W projektach wymagających zachowania historycznego czy też śródziemnomorskiego wyglądu budynków zastosowanie właśnie dachówki Antycznej pozwala uzyskać charakterystyczny wizerunek antycznej dachówki mnich-mniszka unikając kwestii trudnego i wymagającego dużego doświadczenia wykonania dachu pokrytego dachówką mnich – mniszka.

Dachówka zakładkowa Antyczna daje gwarancje zdecydowanie większej trwałości gotowego dachu oraz podwyższenia stopnia jego szczelności, dodatkowo ze względu na zamek termodynamiczny pozwala wykluczyć bezwzględną potrzebę stosowania membran dachowych, co jest niezwykle istotnie przy obiektach zabytkowych gdzie ważny jest jak najniższy stopień ingerencji w konstrukcję więźby dachowej.
Wykonawcy, inwestorzy i architekci podkreślają również inne techniczne zalety dachówki Antycznej: jej specjalny for¬mat, większy niż w przypadku tradycyjnych dachówek zakładkowych, sprawia, że jest ona wyjątkowo wydajna. Używając jedynie ~ 11,5 dachówek, można pokryć 1 m2 dachu. Dodatkową zaletą tego modelu dachówki jest jej niewielka waga. Jeden jej m2 waży zaledwie 45,5 kg przy wadze połaci dachu pokrytego dachówką mnich mniszka ok. 60 kg, ponadto niezwykle istotna jest również prostota układania. Niebagatelne znaczenie ma również niższe niż średnie zużycie łat na każdy m2 dachu, co nie tylko jest ekologicznym ale i obniżającym koszty rozwiązaniem. Wszystkie te cechy spra¬wiają, że dachówka ta to rozsądny kompromis dla inwestorów, architektów, a w szczególności dla konserwatorów obiektów zabytkowych stosujących na co dzień dachówki historyczne.
FBM zapewnia szereg ceramicznych systemowych akcesorii dodatkowych: gąsiory, dwójnik, trójnik, czwórnik kalenicy i grzbietu, połaciowe dachówki wentylacyjne. Wielofunkcyjność i łatwość montażu elementów specjalnych oraz sprostanie wszelkim praktycznym wymaganiom, jakie pojawiają się podczas układania dachu daje możliwość szerokiego zastosowania i zaspokojenia potrzeb architektonicznych.

Dachówka Antyczna FBM jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych: naturalnym czerwonym odcieniu :Rosso Liscia, oraz w kolorach rustykalnych :
Antica Perugia, Appenino Siracusa, Saint Tropez, Lange, Rosso

Dane techniczne:

Długość – 44,0 cm
Szerokość –28,50 cm
Ciężar 1 sztuki – 3,95 kg
Zużycie na m2 – 11,5 szt.
Minimalne nachylenie dachu : 30 %

Polska
Włochy
F.B.M. Fornaci Briziarelli Marsciano
 
 


Liczba wyświetleń strony: 2822