F.B.M. Dachówka Portugalka Fiammata


Cena do uzgodnienia

FBM dachówka Portugalka - www.dachyrustykalne.pl
FBM, FORNACI BRIZIARELLI Marsciano, jednym z najważniejszych włoskich firm w branży budowlanej. Firma FBM działa na rynku materiałów ceramicznych już od ponad wieku i zawsze jako producent była o krok dalej w rozwoju technologicznym niż konkurencja wychodząc naprzeciw zmianom zachodzącym na rynku oraz w architekturze.
Dziś dzięki wiedzy, doświadczeniu i wykorzystywaniu najnowocześniejszych maszyn i piecy w Europie FBM wytwarza dachówki o najwyższej jakości.
Dachówka portugalka FBM charakteryzuje się profilem o większej niż przy standardowych dachówkach dostępnych na rynku krzywiźnie. W rezultacie wizerunek dachu, przy jej zastosowaniu, będzie bardzo podobny do dachu, gdzie położono dachówkę typu mnich- mniszka przy doskonałej szczelności i funkcjonalności dachu oraz wysokiej mrozoodporności. Te parametry techniczne wynikają ze specyfiki mieszanki gliny, która umożliwia wysokie temperatury wypalania. Szeroka gama kolorów jaka jest dostępna z racji tego iż barwy uzyskiwane są z jednego procesu wypału, pozostanie niezmieniona przez lata. Dachówka portugalka doskonale harmonizuje się z otoczeniem i daje gwarancję niestandardowego wyglądu wszędzie tam, gdzie się je stosuje.
FBM zapewnia szereg ceramicznych systemowych akcesorii dodatkowych: gąsiory, dwójnik, trójnik, czwórnik kalenicy i grzbietu, połaciowe dachówki wentylacyjne; dachówki szczytowe. Wielofunkcyjność i łatwość montażu elementów specjalnych oraz sprostanie wszelkim praktycznym wymaganiom, jakie pojawiają się podczas układania dachu daje możliwość szerokiego zastosowania i zaspokojenia potrzeb architektonicznych.

Dachówka portugalska FBM jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych: naturalnym czerwonym odcieniu :Rosa Liscia, Rossa rigata oraz w kolorach rustykalnych :
Rinascimento, Antichizzatta Stonalizzata, Vecchio Piemonte, Saint Tropez, Antica perusia, , Etrusca, Siracusa, Fiammata, Medioevo, Antichizzatta Uniformem, Vecchio Deruta.

Dane techniczne:

Długość – 42,5 cm
Szerokość –24,50 cm
Ciężar 1 sztuki – 3,20 kg
Zużycie na m2 – 13,2 szt.
Minimalne nachylenie dachu : 30 %

Polska
F.B.M. Fornaci Briziarelli Marsciano
 
 


Liczba wyświetleń strony: 1664