FBM dachówka mnich - mniszka 42 cm Invecchiato


Cena do uzgodnienia

FBM dachówka ceramiczna mnich - mniszka
FBM, FORNACI BRIZIARELLI Marsciano, jednym z najważniejszych włoskich firm w branży budowlanej. Firma FBM działa na rynku materiałów ceramicznych już od ponad wieku i zawsze jako producent była o krok dalej w rozwoju technologicznym niż konkurencja wychodząc naprzeciw zmianom zachodzącym na rynku oraz w architekturze.
Dziś dzięki wiedzy, doświadczeniu i wykorzystywaniu najnowocześniejszych maszyn i piecy w Europie FBM wytwarza dachówki o najwyższej jakości.
Kształt dachówek typu mnich - mniszka jest najprostszą i najstarszą z form elementów dachowych. Dachówki te stosowane są w niezmienionym kształcie od ponad dwóch tysięcy lat i wciąż są wykorzystywane do prac renowacyjnych, jak również na dachach nowych budynków prywatnych oraz obiektach użyteczności publicznej. Aby spełnić wymagania architektoniczne założone na różnych etapach rozwoju budownictwa i stylów architektury dachówka mnich-mniszka FBM jest dostępna w 3 rozmiarach jak również w szerokim wachlarzu kolorów, które dzięki specjalnej technologii stosowanej przed wypalaniem będą trwałe przez dziesięciolecia nadając urok i elegancję domom jednorodzinnym, willom czy budynkom wielorodzinnym.
FBM zapewnia szereg ceramicznych systemowych akcesorii dodatkowych: gąsiory, dwójnik, trójnik, czwórnik kalenicy i grzbietu, połaciowe dachówki wentylacyjne; dachówki szczytowe. Wielofunkcyjność i łatwość montażu elementów specjalnych oraz sprostanie wszelkim praktycznym wymaganiom, jakie pojawiają się podczas układania dachu daje możliwość szerokiego zastosowania i zaspokojenia potrzeb architektonicznych.

Dachówka mnich - mniszka jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych we wszystkich rozmiarach: naturalnym czerwonym odcieniu Rosso Liscio, Rossa rigata oraz w kolorach rustykalnych : Rosso Invecchiato, Assisi, Antica Perugia, Rinascimento, Provenzale, Provenzale Invecchiato, Provenzale Fiammato Rosso, Siena, Siena Invecchiato, Medioevo, Saint Tropez, Roma Antica,

Dane techniczne:
Mnich-mniszka Sardo
Długość – 42 cm
Ciężar 1 sztuki – 2,10 kg
Zużycie na m2 – 26 szt.
Minimalne nachylenie dachu : 30 %

Mnich-mniszka Piccolo
Długość – 45 cm
Ciężar 1 sztuki – 2,00 kg
Zużycie na m2 – 28 szt.
Minimalne nachylenie dachu : 30 %

Mnich mniszka Grande
Długość – 50 cm
Ciężar 1 sztuki – 2,90 kg
Zużycie na m2 – 20 szt.
Minimalne nachylenie dachu : 30 %

Polska
posiada certyfikaty zgodności z normą UNI 1304
Włochy
FBM, FORNACI BRIZIARELLI Marsciano
 
 


Liczba wyświetleń strony: 6438